Objawy raka kości

Objawy raka kości, badania fizykalnego, badania i analizy krwi z kryteriami można założyć, że kości raka w organizmie ludzkim. Jednak w większości przypadków, lekarze muszą potwierdzić podejrzenie badając tkanki lub komórek pod mikroskopem (zwane procedury – biopsja). Do innych chorób, takich jak infekcje kości, może spowodować objawy, że jest kością objawów raka, które są bardzo podobne, ale dokładny wynik może dać kliniczną sposobu wykrywania choroby. Rak płuc może być zmieszany z innymi chorobami kości. Przerzutami do kości może mieć takie same objawy jak pierwotnych guzów kości, z tego powodu, wielu lekarzy wymagają testu biopsji w diagnostyce pacjentów z przerzutami do kości. Następnie, dodatkowe przerzuty do kości zazwyczaj można rozpoznać na podstawie rentgenowskiego lub innych testów.

Jakie są objawy raka kości, trzeba wiedzieć, co razem można było zapobiegać i leczyć choroby. Wymień je, nie są tak wielkie, ale wszystkie one zasługują na szczególną uwagę, będziemy je wymienić i omówić każdy z nich więcej szczegółów:

Ból w kościach.
Ból w dotkniętym kości jest najczęstszym zarzutem chorych na raka kości. Początkowo ból nie jest stały. Ból kości może być godzina, gdy ciało tłumienie lub gdy używany w kości obciążenia fizycznego (np. ból w nogach podczas chodzenia). Z tym, jak rak budzi postęp, ból w obszarach dotkniętych będą częstsze. Ból zwiększa się z aktywności fizycznej i może powodować pacjenta utykać.

Obrzęk.
Obrzęk w okolicy bólu nie można się do tygodnia. Może to spowodować, że pacjent odczuwać ból lub stały ryczałt w zależności od lokalizacji guza.

Złamania.
Rak może prowadzić do osłabienia kości i rozwijać się w systemie, który budzi zniszczenia kości. Osoby ze złamaniami lub raka kości, którymi zazwyczaj jest nagły silny ból w dotkniętych kończyn, które bolały trochę przez kilka miesięcy.

Inne objawy.
Rak może być również częścią innych problemów, takich jak utrata masy ciała i zmęczenie. Jeżeli rak rozprzestrzenia się do organów wewnętrznych, może również powodować objawy.

Na przykład, jeśli rak rozprzestrzenia się do płuc, może mieć kłopoty z oddychaniem. Ból kości i obrzęk występują często z powodu urazu lub zapalenia stawów. Jednakże, jeśli te problemy nadal przez długi okres czasu bez wyraźnego powodu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. I pamiętaj, nie zaniedbywać powyższe objawy raka kości, a to może prowadzić do złych skutków.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s