Nowotwory kości, nowotwory kości

Łagodne guzy kości
Tumor – obrzmienie lub guz formacja, która wynika z niekontrolowanego podziału komórek. Guz może zastąpić zdrową tkankę, zaburzenia tkanek. Prowadzi to do osłabienia kości i złamań.

Większość guzów kości nie są nowotworowych (np. łagodny). Niektóre nowotwory, tj. złośliwe. Łagodne guzy nie są zazwyczaj zagrażającej życiu. Nowotwory złośliwe mogą rozprzestrzeniać się w całym organizmie (przerzuty). Odbywa się to poprzez krwioobieg i chłonnego.

Istnieje wiele rodzajów guzów łagodnych kości. Najbardziej popularne rodzaje obejmują:

Włóknisty Neosteogennaya (proste) osteotsistoma
Wyrośle kostno-chrzęstne
Giant cell tumor
Enchondroma
Dysplazja włóknista.

Raka kości
Rak, który powstaje w kości (pierwotny rak kości) różni się od raka, które pojawiły się w innych częściach ciała, i rozprzestrzenił się do kości Najbardziej powszechne rodzaje pierwotnego raka kości, raka kości (wtórne.)

Szpiczak mnogi jest najczęstszym rodzajem pierwotnego raka kości. To jest nowotworem złośliwym w szpiku kostnym. Każdego roku, szpiczak mnogi występuje w ciągu 5-7 osób na 100 tysięcy. Większość przypadków zdiagnozowano u pacjentów w wieku 50-70 lat. Podlegające są jakieś kości.

Osteosarcoma jest drugim najczęściej występującym rodzajem raka kości. W ciągu roku występuje u 2-3 osób na milion. Większość przypadków występuje u młodzieży. Większość nowotworów występuje w kolanie, a także bioder i ramion.

Guz Ewinga występuje zwykle w wieku 5 i 20 lat, i jest zlokalizowana w górnej i dolnej części nóg, miednicy, ramion i żeber.

Chrzęstniakomięsak występuje częściej u pacjentów w wieku od 40 do 70 lat. W większości przypadków nie jest w biodrach, miednicy i obręczy barkowej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s