Nowotwór kości (mięsak) – Co to ​​jest rak kości?

Bone raka może być z dwóch podstawowych typów:

Pierwotnego raka kości – raka, który zaczyna się w kości

Secondary raka kości – rak, który rozpoczyna się w organizmie (na przykład płuca, piersi, wątroby itp.), który rozprzestrzenił się do kości

Primary kości rak jest rzadką formą raka – Około 500 przypadków rozpoznaje się w Wielkiej Brytanii każdego roku (tylko jeden na 500 nowotworów).

Około 2600 osób w Stanach Zjednoczonych diagnozuje się pierwotnej lub wtórnej raka kości każdego roku. Nowotwory kości zrobić 2% wszystkich nowotworów w USA.
Jak rak kości zacząć?

Zwykle zaczyna się od raka kości bólu, który zwykle jest gorzej z czasem i może budzić poszkodowanego ze snu. Nie mogą być złamania kości na stosunkowo mniej silnego uderzenia lub urazu, obrzęk i tkliwość na tym terenie, jak również.

Wspólny ruch może być trudne, jeśli stawy są dotknięte. Ponadto, może być osłabienie, utratę wagi, gorączka i inne objawy ogólne. 1-6
Przyczyny i czynniki ryzyka

Dokładne przyczyny raka kości nie są znane. Czynniki ryzyka obejmują narażenia na promieniowanie w przeszłości, o choroby Pageta kości , który wpływa na cykl wzrostu komórek kostnych.

Tylko około 1% osób z chorobą Pageta kości może rozwinąć się rak . Nie ma dowodów na to, że uraz kości powoduje raka. Nie może być link do rzadkich chorób genetycznych, takich jak Li-Fraumeni zespołem.
Rodzaje pierwotnego raka kości

Kość składa się z komórek, które rosną i kolagenowych Włókna (twarde, elastyczne włókna), a także minerałów takich jak wapń , które dają mu twardości. Istnieją dwa główne rodzaje komórek w twardych tkankach kostnych, że formy kości. Komórki te są osteoblastów i osteoklastów.

Osteoblasty tworzą kość poprzez ustanowienie materiał kostny. Osteoklasty rozpuszczają cząstki kości i powodować resorpcję. Komórki te są aktywne w ciągu całego życia i pracy w równowadze tandem utrzymać kości stale rośnie i rozpuszczanie. Jest powolny, ale stały obrót kości.

Inny typ komórki jest chondrocytów, które sprawiają, chrząstki . Sprawiają one, że twarde tkanki, które obejmują końce kości w stawach. W Centrum niektórych większych kości jest miękki szpik kostny To jest miejsce, gdzie komórki krwi są produkowane.

Chociaż raków kości są rzadkie, istnieją cztery główne typy raka kości pierwotnego pochodzenia. Są to osteosarcoma , mięsak Ewinga, mięsak wrzeciona i chrzęstniakomięsak.
Kostniakomięsak

Jest to najczęstszy typ pierwotnego raka kości. W Wielkiej Brytanii, około 150 nowych przypadków rozpoznaje się każdego roku.

Rak postrzegany jest powszechnie u dzieci i młodzieży w wieku od 5 i 20. Młodzi ludzie między osteosarcoma jest trzecim najczęściej rak po białaczki i mózgu Guzy.

Osteosarcoma wpływa na większe kości, takich jak kości udowej (kość udowa) lub goleni kości (goleń).
Mięsak Ewinga

Około 100 nowych przypadków tego nowotworu są wykrywane w Wielkiej Brytanii każdego roku. Mięsak Ewinga także dotyka dzieci i młodzież w wieku od 10 do 20.

Mięsak Ewinga również wpływ większe kości miednicy, uda jak kości lub kości piszczelowej.
Mięsak wrzeciona

Około 80 nowych przypadków tego raka w Wielkiej Brytanii diagnozuje się co roku. Rak ten jest podobny do osteosarcoma i diagnozuje się u osób dorosłych w wieku 40 lat lub więcej.
Chrzęstniakomięsak

Ten nowotwór jest diagnozowany w 80 osób w Wielkiej Brytanii każdego roku. To jest rak średniowiecza i jest diagnozowana u osób w wieku od 40 do 50.

Powszechnie dotknięte tereny obejmują miednicy, kości udowej, kości ramienia, górną łopatki (łopatka) i żebra.
Zarządzanie kości nowotwory

Rak kości obejmuje przebytej terapii leków lub chemioterapii w celu zmniejszenia wielkości guza i następnie się z operacją do Zdjąć zanieczyszczoną kości. Wcześniej kości chirurgia raka zaangażowany usunięcie kończyny całkowicie (amputacja).

Te dni uszkodzoną część kości mogą być usunięte i zastąpione metalowymi implantami. To się nazywa po zabiegach oszczędzających kończynę.
Wynik

Rak kości, że jest wcześnie wykryta i ogranicza się do kości jest stosunkowo łatwiejsza do leczenia z lepszej perspektywy. Z drugiej strony, że nowotwór rozprzestrzenił się do szpiku kostnego lub innych organów, takich jak płuca, wątroba itp. jest trudna do leczenia i szanse na przeżycie są stosunkowo niskie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s