Leczenie raka kości

Leczenie pierwotnego raka kości typu jest najczęściej wykonane chirurgicznie. Wcześniej choroba ta wymaga obowiązkowego amputacji. Teraz chirurdzy są w stanie usunąć uszkodzoną tkankę, umieścić nowoczesne protezy i doprowadzić człowieka z powrotem do normalnego życia.

Leczenie raka kości przez zabiegu polega na usunięciu uszkodzonych części kości z implantem zastępczej wykonanej z tworzywa sztucznego, metalu lub zwłok kości. Jest to nowe podejście w leczeniu raka kości. Nazwano to “delikatna interwencja chirurgiczna.” W przypadku rozpowszechniania przerzutów w płucach, ale także usuwa.

W leczeniu niektórych rodzajów pierwotnej radioterapii guzów stosowanej – oprócz operacji. Podczas radioterapii osteogenne Mięsak po zabiegu nie ma zastosowania. Radioterapia jest używany, a jeśli z jakiegoś powodu operacja niemożliwe. Bardzo wrażliwe na radioterapię i mięsak Ewinga, tego leczenia, gdy jest ona wykonywana przed operacją. Po radioterapii chrzęstniakomięsak po zabiegu jest wskazane – hamuje chorobę, jeśli guz nie może być całkowicie usunięty.

Лечение рака кости Chemioterapia odgrywa ważną rolę w leczeniu nowotworu pierwotnego. To jest często wykonywane po operacji kostniakomięsak i ma na celu usunięcie najmniejszych przerzuty, które mogą pozostać po zabiegu. Ostatnio, niektórzy lekarze przeprowadzić chemioterapii przed operacją, aby zmniejszyć guz i oszczędzając do zabiegu. Jest jeszcze nowe, eksperymentalne sposób leczenia raka kości. W leczeniu chemioterapią chrzęstniakomięsak nie zapewnia znaczną ulgę.
Leczenie wtórnej raka kości

Leczenie wtórnych form raka zależy od lokalizacji nowotworu pierwotnego. Na przykład, gdy rozwija się w piersi, a następnie wtórnych guzów kości zostanie oczyszczone metodami przedstawionymi na raka piersi: terapię hormonalną i chemioterapię.

Wiele guzów kości, szczególnie wtórne, są one aktywowane przez komórki zwane osteoklastów. Te komórki są rozrywane kości. Aby je zniszczyć, przepisywania leków zwanych bisfosfonianami. Bisfosfoniany zmniejszają aktywność osteoklastów, spowolnienie zniszczenie lub osłabienie kości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s