Leczenie raka kości

Wśród układów i narządów ciała ludzkiego, które mają skłonność do przerzutów do szpiku kostnego, w trzecim miejscu. Przerzuty do kości są utworzone ze względu na fakt, że komórki nowotworowe dzięki krwi osiąga szpiku kostnego.

W niektórych przypadkach, guz tworzy otwór w kości, co cienkie i słabe, i przerzuty do kości jest bardzo bolesne. To dlatego, że guz kości wpływ na rozprzestrzenianie nerwów otaczających go.

Jeśli nieleczone przerzuty prowadzić do złamań, które znacząco wpływają na jakość życia ludzi. Jest to szczególnie długie kości kończyn. Tacy pacjenci wymagają interwencji chirurgicznej, aby przywrócić funkcję uszkodzonych kończyn.

Tak więc, leczenie kości Izraela skierowane do zmniejszenia bólu, zapobieganiu utracie kości i nie jest lecznicze i paliatywne.

Objawy raka   w kości to:

Ból kości (70 procent pacjentów z przerzutami do kości cierpi z bólu)
Złamania
Ściskanie rdzenia kręgowego

Diagnoza raka kości w Izraelu

Przez metody diagnozowania raka kości należą: badania krwi , badanie fizykalne, radiografii klatki piersiowej, mammografia, tomografia i ultrasonografia . Ale na ogół, końcowa stawiana jest diagnoza po biopsji.

Podczas badania próbki biopsji określa typ nowotworu, a także jak szybko rozprzestrzenia. Pomaga to w celu określenia najbardziej odpowiedniej rodzaj leczenia raka kości. Czasami, w celu uzyskania próbki tkanki do biopsji może mieć otwartą operację.
Biopsji raka kości

Biopsji odbywa się za pomocą promieniowania rentgenowskiego, tomografii komputerowej , ultrasonografii lub tomografii rezonansu magnetycznego . Dzięki specjalnej igły lekarz otrzymuje dodatkową opinię od wewnątrz, co pozwala dokładnie określić lokalizację guza.

Ten rodzaj biopsji w warunkach ambulatoryjnych i jest bardzo niskie ryzyko powikłań. W 90 procentach przypadków, procedura ta zapewnia dostateczną ilość tkanki w celu określenia przyczyny anomalii.
Incisional biopsji raka kości

Incisional metodą biopsji pozwala na uzyskanie dużych próbek tkanki do biopsji. Ta technika jest używana przy badaniu różnych nieprawidłowości w piersi wykrytych w badaniu fizykalnym, mammografia, lub przez innych zeskanowanych obrazów.
Leczenie raka kości w Izraelu

Wiele procedur interwencyjnych onkologicznych stosowanych w diagnostyce i leczeniu raka kości w trybie ambulatoryjnym lub w czasie krótkiego pobytu w szpitalu.

Korzyści z tych zabiegów minimalnie inwazyjnych:

Mniej bolesne i wyniszczające dla pacjentów
Mają mniej skutków ubocznych i powikłań

Chirurgiczne leczenie raka kości w Izraelu

Decyzja o operacji zależy od wielkości guza i jego lokalizacji. Podczas tej operacji, cały guz usunięto, a część zdrowych komórek wokół niego. W tym przypadku należy użyć znieczulenia ogólnego. Czasami w izraelskich szpitalach trzeba amputować kończynę cierpiał na raka, i kości – zastąpić wewnętrzną protezy lub kostnego przeszczep.
Ablacji o częstotliwości radiowej (RFA), raka kości w Izraelu

Procedura ablacji o częstotliwości radiowej odnosi się do nie-chirurgicznej, miejscowego leczenia. Podczas tej manipulacji tkanki docelowej umiera z powodu wysokiej temperatury, z ekspozycją prawidłowych komórek nienaruszonych. Podczas procedury zabiegowej radiolog, ablację, obraz z przewodnikiem, fine needle wysyła fale radiowe w tkance docelowej, gdzie produkuje ciepło i zabija guza.

RFA nie ma ogólnoustrojowe skutki uboczne, więc większość pacjentów może powrócić do normalnego życia, w ciągu kilku dni. Badania pokazały, że więcej niż 90 procent pacjentów zmniejszyły ból kości z przerzutami.
Krioablacji na raka kości w Izraelu

Procedura krioablacji podobne do ablacji o częstotliwości radiowej (RFA) w to, że energia jest dostarczana bezpośrednio do guza z parasolem, który wprowadza się przez skórę. Jednak zamiast wysokiej temperaturze niszczy guza zimna zamrażanie go. Przez wiele lat, sposób krioablacji w Izraelu przeprowadzono w sali operacyjnej, ale obecnie stosowane bardzo cienkich igieł, które można przeprowadzić procedurę radiologów interwencyjnych przez małe nacięcie w skórze.
Rak kości Vertebroplasty w Izraelu

Najbardziej popularne jest podstawą ognisk przerzutowych. To staje się bolesne i mogą ulec zniszczeniu. Jeśli nowotwór powoduje kompresję rdzenia kręgowego lub niestabilności kręgosłupa , istnieje potrzeba interwencji chirurgicznej. Vertebroplasty jak leczenie raka kości w Izraelu, jest w warunkach ambulatoryjnych wykonywane pod fluoroskopii.

Zabiegowej radiolog przez małe nacięcie w tylnej z igłą wchodzi Medical cementu kostnego do kręgu uszkodzonej, stabilizacji złamania. Ta procedura zmniejsza ból i zapobiega dalszemu uszkodzeniu kręgów i mobilności przywraca.
Leczenie raka kości w Izraelu – nowa technika

W niniejszym badaniu nową metodę leczenia raka kości, który wykorzystuje magnesy na penetrację leków chemoterapeutycznych do guza. Pomimo faktu, że eksperymentalne urządzenie należy, na początku badania – obiecujące. Naukowcy nadzieję, że technika ta wyeliminuje skutki uboczne chemioterapii , takie jak wypadanie włosów i nudności.

Przy leczeniu raka kości w Izraelu m.in. sposoby postępowania z powikłań raka, takiego jak ból, krwawienie, niedrożność ważnych organów infekcji. Metody te znacznie ułatwiają życie pacjentów.

Wybór metody leczenia raka kości zależy od kilku czynników, ze względu na stan pacjenta. Cały zespół onkologów z radiologów i chirurgów rozważyć różne rodzaje leczenia raka , i rehabilitacji chorych na raka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s