Kostniak

Osteoma (kostniak) – łagodny nowotwór kości. W większości przypadków, maligniziruetsya .

Osteoma wyróżnić trzy typy:

1) litego O. (kostniak durum Eburneum s), składający się z kością, a gęsta substancja znajduje się w koncentryczne, równoległym do powierzchni płyty nowotworowych.;

2) gąbczasty O. (osteoma gąbczaste);

3) rdzeniasty O. (medullosum kostniak), który zawiera obszerne zagłębień wypełnionych szpiku kostnego. Rozróżnienie jest w Virchow, dwie grupy O.: te, które rozwijają się z kości (rozrost) i inne, które wynikają z tkanki łącznej różnych narządów (geteroplasticheskie).

Była to osteofity – małe warstw na kościach, a jeśli się na cały obwód kości, które są znane jako rozrost, gdy masa kostna jest podany jako guz o ograniczonej lokalizacji – exostosis [1] , jeśli jest zamknięty w kości – enostosis [2] .

Stałe exostosis nie są rzadkością na kości czaszki, twarzy i miednicy, w którym to przypadku mogą one znacznie utrudnić wieku (tzw. spinous miednicy) [2] .

Od geteroplasticheskih O. wymienić te, które są zlokalizowane w obszarze zamocowania ścięgien i mięśni, są tzw. Uroczyste parade-bone (Exercirknochen) i kawalerii kości, które rozwijają się w ramię i udo mięśni ze względu na powtarzające się bodźce mechaniczne z kolbą [Hasse znaleziono je w rekrutów do 3% wszystkich przypadków.] I jazda konna, a one są wielkości grochu do jaja gęsi. Ponadto, istnieją rozległe płytki kostne w oponę, jednak nie, nie ma znaczenia patologicznego, a to samo można powiedzieć o depozyty kości w koszuli serca, opłucnej i przepona, stosunkowo często spotykane w mózgu O. [2] .

Kostniak kostninowy (kostniak kostninowy) charakteryzuje się nadmiernym wzrostem komórek tworzących kości, podczas gdy ludzie zwykle zaczyna przeszkadzać w bólu trzonu kości długiej.

Przyczyny niektórych przypadkach, zwłaszcza wielokrotne Dyskusja exostosis o dziedzicznej predyspozycji (prawdopodobieństwo przekazania choroby przez bezpośrednich potomków 50%), dalej opisano wrodzone exostosis, także oskarżony szkody, różne wyniszczenie:. Kiła (często exostosis z czaszki), dny moczanowej i reumatyzm. Oh – stosunkowo rzadka choroba zwykle rozwija się w okresie dojrzewania i częściej u mężczyzn niż u kobiet, edukacja OA jest powolny, zazwyczaj bezbolesne.

Diagnoza osteoma umieścić na podstawie danych klinicznych i radiologicznych. Różnicowania między przewlekłym zapaleniem szpiku kostniakomięsaka i jest łatwy do zainstalowania na podstawie radiograficzne i przebiegu choroby.

Leczenie kostniak z chirurgii sam. Wykazano w badaniach klinicznych objawów lub celu kosmetycznego. Operacja polega na usunięciu guza resekcji z obowiązkowego przedmiotu zdrowej płytki kostnej. W przypadkach bezobjawowego i małych rozmiarów guza stanowi rozsądną obserwacji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s