Kości nowotwór – mięsak Ewinga

Złośliwych guzów kości są podzielone na dwa rodzaje – pierwotne i wtórne. Pierwsza – to jest guz kości wtórnym – z przerzutami do kości, gdy guz pierwotny ma już, na przykład płuc lub raka piersi.
Nowe w zrozumienia i leczenia chorób

Naukowcy odkryli substancja przyspieszająca śmierć komórek nowotworowych i zmniejsza jej zdolność do podziału na poziomie molekularnym. Materiał ten (naturalny flawonoid) redukcję fosforylacji białek i hamuje szlak sygnałowy, który prowadzi do zmniejszenia białek wiążących DNA. W konsekwencji, wzrost guza zwalnia.

Dzięki wykorzystaniu techniki dwustronnego unaczynioną (ze statków) przeszczepów do rekonstrukcji ubytków kości udowej i pacjentów piszczelowej mięsaka kości dziś mogą uniknąć niepełnosprawności. Ponadto, przy użyciu tej techniki bez powikłań pooperacyjnych.
Rak kości

Rak kości – czynniki ryzyka

Obecnie badane przyczyny nowotworów pierwotnych kości. Istnieją dowody, że ludzie z chorobą Pageta (przewlekła zapalna choroba kości) są w grupie wysokiego ryzyka (w wieku dorosłym lub starości) chory mięsaka kościotwórcze. Ale ta choroba występuje w niewielkiej liczby osób. Również przyczyną choroby może być rannych mikrourazy i przy dużych obciążeniach.

Jak wspomniano powyżej, gdy guzy wtórne – przerzuty guzów pierwotnych, które znajdują się w innych narządach. Wtórne nowotwory może być czasem po prostu znakiem pierwotnego raka jest bezobjawowy.

Rak kości – Objawy

Nowotwory złośliwe kości zarówno podstawowe i średnie, są podobne w swoich przejawach. Charakteryzują się one stałą, głęboki, tępy ból, niezależnie od aktywności fizycznej. Gdy ból mięsaka Ewinga gorsze w nocy, nie wchodzi łatwiejsze, nawet jeśli kończyna jest ustalony w położeniu.

Inne objawy raka kości przedstawiono obrzęk stawów i kończyn. Kości stają się kruche, szczególnie widoczne u dzieci. Jeśli rak już doprowadziło do kruchych kości, pierwszym objawem tego może być uszkodzony nawet o upadku światła.

Może wystąpić zamieszanie i ból brzucha, nudności i wymioty. Ma to miejsce po spożyciu wapnia z kości do krwi. We krwi, zwiększając poziom wapnia (hiperkalcemia).

Zvi Bernstein
Zvi Bernstein – czołowy izraelski specjalista z najszerszej wiedzy i doświadczeniu ogromnej w walce z rakiem. On wniósł znaczący wkład w rozwój diagnostyki i leczenia protokołów raka kości. Dr Bernstein – onkolog kliniczny, napromienianie onkolog, autor podręczników do radioterapii. W 2008 roku Izrael został nagrodzony nie tylko za wybitne usługi medyczne, ale także dbałość o swoich pacjentów i ich rodzin.

Pierwotne nowotwory kości są bardzo rzadkie. Są one nazywane kościotwórcze. Nowotwory złośliwe rozwój tych komórek z tkanki kostnej.

Wśród pierwotnych nowotworów kości prowadzi kostniakomięsak – około 33% przypadków. Zlokalizowane głównie na nogi w kolanach i dłoniach. Dalej w częstości rozwoju guzów pierwotnych – mięsaka Ewinga. Uderza to, co do zasady, kości długich (w dolnej części). Oba rodzaje nowotworów występują w młodych ludzi i młodzieży – głównie mężczyźni. Około 13% pierwotnych guzów kości chrzęstniakomięsaka. Zlokalizowane głównie w górnej części nóg i rąk. To jest bardziej powszechne u mężczyzn w średnim wieku i starszych.

Ważne jest, aby odróżnić pierwotnych i wtórnych guzów kości, ponieważ jest on używany do różnych zabiegów. Do leczenia wtórnej guz kości (przerzut) często wykorzystują te same metody jak w leczeniu “macierzystych” guza w innych tkankach i narządach. Wiele złośliwych guzów kości wtórnego do pierwotnych nowotworów w innych częściach ciała.

Jednym z najbardziej powszechnych nowotworów złośliwych wtórnych kości – szpiczak mnogi. Stanowi on około 40% przypadków przerzutów do kości i jest guz z komórek szpiku kostnego, które towarzyszy wtórne choroby kości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s