Guzy kości

Kości są często miejscem, gdzie tworzą przerzuty w pierwotnych nowotworów, takich jak rak piersi lub płuc. W związku z tym, że większość guzów kości wtórnych w szkołach podstawowych, w innych narządach. Pierwotne nowotwory kości są stosunkowo rzadkie. Ważne jest, aby rozróżnić tych dwóch form raka kości z uwagi na ewentualne nierówności traktowania, średnie wykształcenie może być traktowany przez te z nich, które mają dobry wpływ na podstawowej “rodzic” guza.

Najczęstszym typem raka kości, co stanowi około 40% wszystkich przypadków szpiczaka mnogiego. Jest to nowotwór komórek szpiku kostnego z wtórnym choroby kości. Bo ma więcej wspólnego z innych nowotworów układu krwiotwórczego.

Kostniakomięsak w przyszłym częstotliwości i są pierwotne nowotwory kości (około 33% wszystkich przypadków). Zwykle występuje na ręce i stopy w obszarze kolan. Mięsak Ewinga wpływa na kości miednicy i bioder. Oba te rodzaje raka są bardziej powszechne u nastolatków i młodych dorosłych, a także z większą częstością u chłopców niż u dziewcząt.

Chrzęstniakomięsak jest guz chrząstki i tworzy się zwykle na tułowiu i górnej części ramion i nóg. To jest bardziej powszechne u osób w średnim wieku i starszych, a także jest bardziej powszechne wśród mężczyzn. Udział rachunków chrzęstniakomięsak za około 13% wszystkich guzów pierwotnych kości.

Złośliwy histiocytoma włóknista jest niezwykle rzadkie. Guzy te znajdują się na rękach i stopach, szczególnie w okolicy stawu kolanowego, i uderzył w dorosłych mężczyzn i kobiet.

Przyczyny

Przyczyny pierwotnych guzów kości jest w dużej mierze nieznane. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe zapalenia kości (choroba Pageta), są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania kostniakomięsaków w dorosłość lub starości, ale choroba występuje w bardzo małej liczby osób.

Wtórne nowotwory kości jest w ciągłej zmianie w wyniku pierwotnych nowotworów innych narządów. Czasami guz pierwotny może być pierwszym objawem pierwotnego raka, płynący całkowicie bezobjawowe.

Manifestacje

Pierwotnych i wtórnych nowotworów kości, powodować ból, który może być widoczny dla osoby pierwszy objaw. Ból jest zazwyczaj głęboko, boli i stałego charakteru i nie wiąże się z jakiejkolwiek działalności lub wykonywania. To może powodować bezsenność. Ból z pewnością może być objawem wielu innych warunków, ale jeśli to nie przejdzie, zawsze musimy skonsultować się z lekarzem.

Inne objawy to: obrzęk kończyn i stawów, a także kruchość kości w tych obszarach (szczególnie u dzieci). W przypadku choroby nowotworowej prowadzi do kruchości kości, pierwszym objawem może być ich złamania, często nawet po lekkim spadku lub braku poważnego wypadku. Czasami pacjenci mają nudności, wymioty, bóle brzucha, i zamieszanie. Ma to miejsce w przypadkach, w których tworzenie się guzów w soli wapnia w kości wchodzą z krwiobiegu, że wzrost stężenia wapnia we krwi (znane jako hiperkalcemia). Prawdopodobieństwo takich zdarzeń zwiększa się wtórnych nowotworów.

Badania

Pierwszym testem diagnostycznym jest badanie rentgenowskie. Pierwotne guzy kości wytwarzają bardzo charakterystyczny wzór w X-ray, które są widoczne lub ciemne punkty w obszarach dotkniętych kości lub białych plam w tych obszarach, w których guz utworzonych przez złogów wapnia, tworząc nową kość (stwardnienie rozsiane). Scyntygrafia kości – bardziej czułą metodą niż badanie rentgenowskie, które wykazuje bardzo małe “gorące punkty”, które nie były widoczne na radiogramie.

W wtórnego raka, gdy wiadomo, miejsce tworzenia pierwotnego nowotworu, biopsja nie jest zazwyczaj wymagany. Jeśli zmiany pierwotnej nie jest zlokalizowana, biopsja jest wymagana dla ostatecznej diagnozy przez badanie komórek pod mikroskopem. W takich przypadkach zwykle uciekają się do biopsji w znieczuleniu miejscowym. Czasami trzeba otworzyć biopsję, która jest operacja w znieczuleniu ogólnym.

Dalsze badania przeprowadzone w celu ustalenia, czy doszło do rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych (w przypadku pierwotnego guza), lub w celu wykrycia zmiany pierwotnej (jeśli guz pierwotny i wtórny nie jest miejscowe). Takie badania są, zazwyczaj, TK klatki piersiowej (co często daje przerzuty nowotworu pierwotnego uszkodzenia), wątroba USG i czasami MRI metoda skanowania.

Leczenie pierwotnych guzów kości

W pierwotnym rakiem kości w pierwszej kolejności zwykle uciekania się do chirurgii. W przeszłości była to poważna operacja, w tym amputacji chorej kończyny. Teraz, w wielu przypadkach, można usunąć tylko uszkodzoną część kości z implantem zastępczej wykonanej z tworzywa sztucznego, metalu lub kości zwłok (te nowe metody nazywane są interwencje chirurgiczne ochronne). Nawet podczas kiełkowania komórek nowotworowych w kościach, jeden lub dwa z tych obszarów płuc może być usunięty chirurgicznie, gdy pacjent jest młody i może poruszać się operację.

Istnieje kilka typów pierwotnych guzów kości, w którym, oprócz zabieg operacyjny, radioterapia jest przeprowadzana. Kiedy kostniakomięsak do radioterapii po zabiegu zwykle nie uciekają, ale można to zrobić, jeśli z jednego powodu lub innego działania nie jest możliwe. Mięsak Ewinga, jednakże, jest bardzo wrażliwy na radioterapię, która jest często, i odbywa się zwykle po chemioterapii jako leczenia początkowego i przed operacją. Po radioterapii chrzęstniakomięsak po zabiegu jest również wskazane w zawierającym chorobę, jeśli guz nie może być całkowicie usunięty.

Chemioterapia odgrywa znaczącą rolę w leczeniu pierwotnego raka. To odbywa się jako forma leczenia uzupełniającego po zabiegu w przypadku kostniakomięsak i ma na celu wyeliminowanie wszelkich drobne przerzuty, które mogą pozostać po zabiegu. W związku z tym możliwe jest, aby leczyć więcej pacjentów. Ostatnio, niektórzy lekarze przeprowadzają leczenie przed operacją jako eksperyment (neoadiuwantowej terapii) z zamiarem ustalenia, czy stanowi połączenie metod rezultatów korzystniejszych. Celem – próba zmniejszenie liczby nowotworów w takim stopniu, że można przeprowadzić operację delikatne. Mięsak Ewinga o zwykłej podejście obejmuje kilka cykli chemioterapii przed operacją w celu zmniejszenia wielkości guza, a następnie operacją lub radioterapii lub innych krajach i więcej. W leczeniu chemioterapią chrzęstniakomięsak nie jest istotne.

Leczenie wtórnych guzów kości

Leczenie zależy od lokalizacji nowotworu pierwotnego. Na przykład, gdy rozwija się w klatce piersiowej, wtórnych guzów kości może leczyć sposobami stosowanymi dla raka piersi , na przykład, terapię hormonalną i chemioterapię .

Wiele guzów kości, zwłaszcza wtórne, są one aktywowane przez komórki zwane osteoklastów, które prowadzi do zniszczenia kości. Leki, jak bisfosfoniany może dać bardzo dobre rezultaty, zmniejszenie aktywności osteoklastów, a więc spowalniając utratę kości lub osłabienia.

Prognoza

W ostatnich latach znacznie wzrosła przeżywalność pacjentów z pierwotnym rakiem kości, co było możliwe dzięki pojawieniu się nowych multidyscyplinarne podejścia obejmujące uzupełniające i neoadiuwantowej chemioterapii i radioterapii w uzupełnieniu do operacji. Ponadto dzięki rozwojowi łagodnych metod może teraz wydawać mniej radykalnej operacji niż przed. Ważne jest, że u pacjentów leczonych na raka kości, w wyspecjalizowanych ośrodkach, w których zgodnie z daną chorobą mogą być przypisane do optymalnej kombinacji metod terapeutycznych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s