Diagnoza raka kości

Dzieci i młodzieży z objawami raka kości lekarz przedstawić ich z bólem kości, obrzęk lub Lump pęknięć. Rozpoznanie stawia się na podstawie badania fizykalnego i szczegółowych badań obrazowych. 1-6

Diagnoza kości raka obejmuje Biorąc historii medycznej, badania fizykalnego i tak dalej.
Historia medyczna

Historia bóle kości, Radiation Exposure , choroby Pageta , retinoblastoma i pępkowa przepuklina na urodzenia jest ważne. Family History of Li-Fraumeni zespołem lub HME należy ocenić, gdyż mogą one zwiększyć ryzyko Nowotworów kości .
Badanie fizyczne

Badanie fizykalne wykazuje oznaki nowotworu kości. Kości długich (szczególnie na końcach), takie jak kości udowej (kość udowa), goleni kości (tibia), górnej części ramienia (kości ramiennej), miednicy (kości biodrowej) są powszechnie naruszone. Jednak inne kości może także mieć wpływ. Pełne badanie fizykalne ujawnia, tkliwość, obrzęk, ograniczenie ruchu stawów itd.
Rutynowe badania krwi

Rutynowe badania krwi są zalecane. Jeśli nie jest przeszkoda w szpiku kostnym W związku z rozprzestrzenianiem się raka Może tam być anemia, niska liczba białych krwinek lub płytek krwi.
Badania biochemiczne krwi

Badania biochemiczne krwi mogą wykazywać Zwiększenie enzymu zwanego alkaliczne phosphatise u pacjentów z osteosarcoma
X-ray z kości

Jest to najbardziej powszechne i najbardziej opłacalne dochodzenie poinformowała, kiedy stan kości jest podejrzany. Pacjent, który przedstawia do lekarza z pęknięcie może mieć zasadniczego raka kości, które mogą być podejrzane na zdjęciu rentgenowskim. Jeśli ray X sugeruje raka kości pacjenta do specjalisty w celu dalszej oceny i zarządzania.
Biopsja

Jest to najbardziej zdecydowany sposób wykrywania raka kości. Biopsja polega na pobraniu małej próbki danego obszaru kości i barwienie IT Odpowiednie barwniki na szkiełku i bada komórki próbki pod mikroskopem w laboratorium.

Biopsja służy do wykrywania typu nowotworu , stadium czy stopień raka i jak nowotwór jest agresywny. To pomaga w planowaniu zarządzania raka, a także pomaga w przewidywaniu wyniku raka.

Biopsja kości może podjąć jedną z dwóch metod – rdzeń biopsji lub biopsji otwartej. Rdzeń igły biopsja jest wykonywana po zastosowaniu miejscowego lub znieczulenia ogólnego. Cienkie igły w kość i próbki tkanki usuwa.

Biopsja otwarta jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcie nad zaatakowanym kości i usuwa się większą część kości do analizy.
MRI

MRI jest kolejnym badaniu obrazowania, która wykorzystuje silne pole magnetyczne i fale radiowe, aby spojrzeć na kości i narządy ciała. Może być zalecane w celu wykrywania wielkości i rozprzestrzenianiu się komórkach nowotworowych w kościach.
TK

TK obejmuje również wykonanie serii zdjęć rentgenowskich, które wyglądają na rozmiar i zakres rozprzestrzeniania się raka . TK z Kwarantanny może ujawnić rozprzestrzeniania kości raka płuca.
Bone skanowania

Scyntygrafia kości lub scyntygrafii kości za pomocą technetium99 może być przepisywany. To stosuje się niewielką ilość materiału radioaktywnego (technetium99), który jest wstrzykiwany do żyły ramienia.

Nieprawidłowe obszary kości pochłania materiał w szybszym tempie niż normalna kość. Specjalna kamera jest następnie używana do robienia zdjęć tych “gorących punktów”, w którym barwnik jest skoncentrowany.

Pozytronowej tomografii emisyjnej (PET) może być także wykonana.
Inscenizacja raka kości

Po diagnozie i potwierdzenia raka rak jest wystawiona na różnych etapach. Inscenizacja pomaga podjąć decyzję o leczeniu, a także przyczynia się do ustalenia wyniku raka.

Etap 1 jest na przykład, gdy rak jest niskiej jakości i nie rozprzestrzenił się poza kości.

Kiedy Stage 2 jest rak wciąż nie rozprzestrzenił się poza kośćmi, ale pokazuje, Testowanie, że najwyższy stopień raka i ma potencjał do rozprzestrzeniania.

Etap 3 następuje, gdy ma się raka do innych części ciała, takich jak płuca.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s