Co jest rak kości

Łagodne guzy kości

Łagodne nowotwory kości może rozwinąć się w dowolnej części kości. Nie mogą one powodować żadnych objawów, choć czasem bolesny, zwłaszcza jeśli nerwu jest wciśnięty. W niektórych przypadkach, mogą ograniczyć ruch lub spowodować deformację kości. Nowotwory są również przyczyną bardziej kruche kości.

Aby dowiedzieć się, czy jest guz, lekarz skieruje Cię do RTG lub rezonansu magnetycznego. Czasami mały kawałek kości są usuwane (biopsja) i nie sprawdzać oznak raka. Jeśli noncancerous guzy kości tworzą problemy, lub szybko rośnie, zaczyna poruszać się w komórki nowotworowe, zwykle są one usuwane chirurgicznie. Jednak w większości przypadków można pozostawić.

Początkowy etap powoduje raka:

W kości może rozwinąć złośliwe nowotwory (początkowy etap raka), ale z zasady, chorobą zaczyna się w innym miejscu, a dopiero potem przechodzi do kości (wtórne form raka). U osób dorosłych, początkowe stadia raka kości jest rzadko, to jest bardziej powszechne u dzieci i młodych dorosłych, najczęściej w kości nóg. Dla obu rodzajów objawów raka charakterystycznych, wraz ze wzrostem niestabilności, ból, tkliwość i obrzęk w obszarze zagrożonym. Ból może być gorszy w nocy, i kiedy osoba wstaje lub leży.

W diagnostyce raka za pomocą promieniowania rentgenowskiego, rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Może on również być badane i innych części ciała, takich jak płuca, na obecność choroby w przypadku propagacji. Jeśli można potwierdzić rozpoznanie raka, jeśli to możliwe, usunięcie guza operacyjnie. Aby zniszczyć pozostałe komórki nowotworowe często używane radioterapii lub chemioterapii. Leczenie raka na wczesnym etapie, zwykle jest skuteczne, a w większości przypadków choroba nie jest kontynuowany.

Wtórne postacie raka

Zwykle wtórne postacie raka wpływa żeber kości, miednicy, kręgosłupa i czaszki.

Wtórne postacie raka (tzw. przerzuty) niszczy kości, zwiększa łamliwość kości. Leczenie jest ukierunkowane na źródła dystrybucji, które są najczęściej płuca, nerki, tarczycy i prostaty. Przyrosty kostnego nie może być usunięty chirurgicznie, ale można je usunąć z radioterapii lub chemioterapii.

Jak chronić swoje kości:

Ćwiczenia z obciążeniem

Aby utrzymać mocne kości, trzeba regularne ćwiczenia z obciążeniem. To ćwiczenie można wykonać stojąc na nogach, gdy kości mają trzymać wagę.

Wystarczy lub chodzenie dać mały obciążenie kości. Ale kiedy idziesz, czy skoków kopie piłkę, kości dostać taki wstrząs, że może w sześciu razy masy ciała. Ich odpowiedzi odzwierciedla wzrost gęstości i wytrzymałości. Szybki marsz lub jogging są doskonałą formą ćwiczeń z obciążeniem. Przydatne do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, czy pracy w domu lub w ogrodzie. Wśród innych form ćwiczeń z obciążeniem – aerobik, step, tenis, piłkę nożną i taniec. Ćwiczenia z ciężarkami na siłowni pomogą zwiększyć gęstość kości w górnej części ciała.

Większość osób powinna mieć ćwiczenia przez co najmniej 30 minut trzy lub cztery razy w tygodniu. W czasie, powinny zwiększyć ilość i intensywność ćwiczeń, że w dalszym ciągu przyczyniać się do utrzymania gęstości kości. Przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń, należy skonsultować to dobry pomysł z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz problemy zdrowotne lub nadmierną lub niewystarczającą wagę.

Szkolenia będą przydatne w każdym wieku, ale idealnie powinny rozpocząć się w młodym wieku, nadal angażować się w kształcenie ustawiczne. Najlepszy czas, aby zwiększyć gęstość kości – czas ich wzrostu. Biorąc to pod uwagę, należy promować regularne zatrudniania dzieci i młodzieży. Jest to bardzo ważne dla dziewczynek, ponieważ kobiety na wysokie ryzyko problemów z kości.

Catering na silne ramie

Aby utrzymać zdrowe i silne kości, trzeba dobrze zrównoważonej diety bogatej w wapń i inne minerały, takie jak magnez i fosfor. Jeśli na co dzień, aby spędzić trochę czasu na zewnątrz, unikać palenia i nadużywania alkoholu, jest to również dobry wpływ na wytrzymałość kości.

Niezbędne minerały

Dzieci i młodzież należy uwzględnić w codziennej diecie produktów bogatych w wapń. Najlepszym źródłem są produkty mleczne, w tym mleko, ser i jogurt. Wapń jest też w rybach z jadalnych kości, takich jak anchois, łosoś i sardynki w puszkach. Inne źródła wapnia może służyć jako pieczywo, płatki zbożowe, rośliny strączkowe i ziół.

W przypadku tworzenia się nowej kości, wapnia jest niezbędna na fosfor. Wiele pokarmów zawierających wapń, jak mleko i kurczaka, a także zawierają fosfor, więc jest mało prawdopodobne, że wystarczające spożycie wapnia, niedobór fosforu pochodziła. Innym ważnym mineralnych jest magnez. Występuje w różnych pokarmów, w tym całych ziaren, orzechów, ziaren i ziół. Przy prawidłowo zbilansowanej diety, jest mało prawdopodobne, by natknąć się na niedobór magnezu w organizmie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s